ЯРІЙ ДУША, ЯРІЙ, А НЕ РИДАЙ.
ДО 85 РІЧЧЯ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ЛІНИ КОСТЕНКО
ЛІТЕРАТУРНИЙ ПОРТРЕТ
Творчість Ліни Костенко -приклад шляхетного служіння поезії. І докір тим, хто свою іскру божу послідовно глушив марнослав*ям кон*юктури.
В.Базилевський.
Ліна Василівна Костенко народилася 19 березня 1930 року в містечку Ржищеві на Київщині. Ще школяркою відвідувала літературну студію при Спілці письменників України. Закінчила Київський педінститут, потім Московський літературний інститут ім. Максима Горького.
Поетеса Ліна Василівна Костенко - наша сучасниця, вона " вписана" у свій час. Її творчість стала небуденним явищем сучасної української поезії. Увібравши в себе національні ідеали й найкращі риси живої народної мови, ідейною вагомісттю, образною довершеністю вона підносить українську літературу на рівень найліпших зразків європейської художньої творчості.
Феномен Ліни Костенко в тому, що вона не зрадила ні себе, ні поезію і тому залишається неперевершеним і вічним.
Сьогодні ми з вами поговоримо про особливості природи в творчості Ліни Василівни Костенко . Ліна Костенко один із тих митців, для яких тема природи завжди на чільному місці. Справа не в тому, що у її творах зустрічається багато пейзажних замальовок, а в тому... І тут ми з вами, щоб уникнути, правдивих, але надто загальних твержень спробуємо зрозуміти поетесу як людину, що здатна особливо глибоко сприймати природу, розуміти її. Про своє сприймання природи Ліна Костенко говорить у таких поетичних рядках:
Мене із малку люблять всі дерева,
І розуміє бузиновий Пан,
Про вражаючу здатність відчувати свою єдність з природою, навіть якусть розчиність у ній. В поезії " Цей ліс живий" певною мірою розкриває нам, що означає розуміти природу. Для неї ліс є живим. У нього " добрі оч і". Все , що вона бачить в лісі, все, що діється в ньому, набуває в її очах олюдення. Є в цьому баченні лісу щось від світорозуміння маленької дитини зі збудливою фантазією. Так думається сприймали природу і наші пращури, які в кожному дереві бачили живу істоту
Немає коментарів:
Дописати коментар