БІБЛІОТЕКА, ЯК ВСЕСВІТ
" Цікаве про бібліотеки і книги"
бесіда для учнів 9 класуЗгодом кількість читалень збільшилася, і 1924 року їх вже було 21 ( сьогодні це бібліотеки - філіали Новобузької централізованої бібліотечної системи)
Під час Великої Вітчизняної війни новобужани намагалися зберегти книги від знищення, а після звільнення Нового Бугу, у березні 1944 року, була відкрита районна бібліотека.
1949 року виділений відділ обслуговування дітей.араз це сучасна бібліотека., до її мережі входить 22 книгозбірні. Всі знаходяться на державному утриманні.
КОНСТИТУЦІЯ - ОСНОВНИЙ ЗАКОН
НАШОГО ЖИТТЯ..
Бесіда для учнів 5- 6 класів
В кожній країні є правила, за якими живуть всі її мешканці. Ці правила називаються " законами". Законів багато , та серед них є найголовніший, що зветься словом " Конституція". якщо цього головного закону не дотримуватися, то в країні не буде порядку. Тому виконувати Конституцію повинні всі - всі мешканці країни. Наша держава теж має свою Конституцію - закон, в якому записані всі права українців. Це право на життя, право на житло, право на працю, право на відпочинок, раво на лікування та багато інших пра. Записані в Конституції і наші обов*язки. Наприклад обов*язок захищати свою Батьківщину, обов*язок виконувати вимоги Конституції та інші. Важко було б уявити наше життя, якби не було Констутуції! Всюди панував би безлад та негаразди. Отже , Конституція України є дуже важливою для нас всіх нас. Конституція України - це основний закон України. В ньому докладно розповідається про управління державою, територіальний устрій, првосуддя, права, обов*язки та правила поведінки людей в тій чи іншій ситуації. Тому він має великий вплив на державу, її управління, а також окремо взяту людину. На мою думку для кожного громадянина Конституція має велике значення. В першу чергу тому, що в ній описується форма управління держави, її устрій, а також саме головне - права, свободи та обов*язки людини і громадянина. Це важливо, бо знаючи Конституцію людина чітко усвідомлює свої права та обов*язки перед державою, вона може застосовувати знання у різних сферах діяльності. Наприклад: коли людина хоче влаштуватися на роботу під час проведення виборів, то вона повина знати , бути ознайомленою з ІІІ розділом Конституції України ( Вибори. Референдум). В віці 15 - 16 років, людина повинна ознайомитися з Конституцією, бо зростаючи вона набуває все більше прав та обов*язків і повинна їх знати, бо незнання не звільняє від відповідальності. Тому ще раз хочу підкреслити, що ми повинні знати свої права і обов*язки, вміти ними володіти та вправно користуватися, жити не порушуючи Конституції. Від того як ми знаємо закон залежить не тільки наше життя, а й положення країни в якій ми живемо.
Немає коментарів:
Дописати коментар